بهره مندی از آپارتمانی باب میل خود با وجود نقشه طراحی آپارتمان
بهره مندی از آپارتمانی باب میل خود با وجود نقشه طراحی آپارتمان

ساخت و ساز ساختمانی

بسیاری از افرادهستندکه به جای خریدآپارتمان رو به ساخت و ساز ساختمانی می آورند تا به این ترتیب بتوانند رفته رفته صاحب ملک شوند و پس از آماده شدن کلی ملک مورد نظر زندگی خود را در آپارتمان یا منزلی مستقل در خانه شخصی خویش بگذرانند تا دیگر به منظور اسباب کشی در خانه های مختلف و رهن آپارتمان در جای جای شهر و دیار خود مجبور به ترک خانه های خود نباشند.چه بسا با همین اسباب کشی ها وسایل گرانبهای آنها ضربه خورده و آسیب های مالی به آنها وارد شود. این آسیب ها را اگر در کنار آسیب های اجتماعی و وجود صاحب خانه های مختلف و همسایه هایی با آداب و رسوم و اخلاقیات مختلف قرار بدهید،به خوبی طعم شیرین رویای صاحب خانه شدن در منطقه مورد پسند خود را بیشتر خواهد چشید.بنابراین اگر شما میخواهید از مستاجر شدن خود را برهانید و با پولی که پس انداز کرده اید، بخواهید برای خود سرپناهی داشته باشید،دو راه پیش روی شماست: یکی این مورد که رو به خرید آپارتمان آماده آورید و دیگری این مسئله که رو به ساخت و ساز در زمین مسکونی با وجود نقشه طراحی آپارتمان آورید. اما چه تفاوت هایی بین این دو وجود دارد؟

58-1

خرید اپارتمان یا ساز و ساز از نو

عمده ترین تفاوت میان ساخت و ساز با خرید آپارتمان

تفاوتهای بسیاری میان ساخت و ساز روی زمین مسکونی با خرید آپارتمان وجود دارد. از جمله مهم ترین این موارد می توان به گزینه های زیر اشاره داشت:

1.نقشه طراحی آپارتمان متناسب با سلیقه خود در خصوص نقشه طراحی آپارتمان مفصل سخن به میان می آید.

2.استحکام آپارتمان در صورتیکه شما خود رو به ساخت وساز ساختمان آورید،مسلما نسبت به استحکام آپارتمان در برابر حوادث طبیعی از جمله سیل و زلزله و... اطمینان بیشتری حاصل می نمایید و دیگر نگران خسارت های مالی و جانی نخواهید بود.

3.هزینه آپارتمان خرید آپارتمان در بیشتر موارد ممکن است برای شما هزینه کمتری داشته باشد.چرا که برای ساخت وساز در ابتدای امر نیاز به خرید زمین مسکونی است و با توجه به قیمت بالای مصالح مختلف ساختمانی هزینه ساخت وساز بیشتر می باشد.البته این همیشگی نیست و بستگی به منطقه و هزینه زمین مسکونی و عوامل دیگری نیز دارد.

4.متراژ منزل و تعداد اتاق های خواب از دیگر عوامل متراژ ساختمان و نیز تعداد اتاق خواب بر حسب سلیقه و نیاز شماست که شما می توانید با ساخت و ساز هر متراژی را که مورد نیاز خودتان هست برحسب معماری به آشپزخانه و حال و اتاق ها اختصاص دهید در صورتی که با خرید آپارتمان ممکن است تعداد خواب به اندازه باشد ولی آشپزخانه به عنوان مثال کوچک باشد که این بستگی به نقشه طراحی آپارتمان دارد.

69-2

نقشه طراحی آپارتمان باب میل شما

درصورتی که ساخت و ساز آپارتمان را برای در اختیار داشتن ملک مورد نظر انتخاب کرده اید، شما می توانید از وجود نقشه طراحی آپارتمان بهره مند شوید. خانه های امروزی ممکن است به صورت نقلی و با متراژ کم ساخته شوند ولی در عین حال با یک نقشه طراحی آپارتمان به گونه ای هنرمندانه با افق دید گسترده معماری آپارتمانی را ساخت که در هر نظر فوق العاده هنرمندانه و با یک نقشه بی نظیر ساخته شده است تا بتوان از تمامی فضاهای ممکن و به بهترین نحو استفاده نمود و از خوش نقشه بودن آپارتمان مورد نظر لذت برد.